Mart Tikkerbär tuli rallikrossi Põhja-Euroopa meistriks

Mart Tikkerbär, kes tänavu teeb kaasa FIA NEZ (North-European Zone) sarja rallikrossi meistrivõistlustel klassis Super Car, tuli möödnud nädalavahetusel Taanis peetud etapil võitjaks. Sellega oli Mitsubishi Lancer EVO 6 masinal sõitnud Tikkerbär kogunud piisavalt punkte, et tulla tänavuseks Põhja-Euroopa meistriks rallikrossis.

Avaetapil Leedus tunnistas ta kohaliku sõitja paremust ja sai teise koha. Teisel etapil Lätis sai Tikkerbär võidu ja kolmandale etapile Taanis tuli ta sarja liidrina. Taani etapil näitas eelsõitudes väga head kiirust kohalik mees Dennis Romer, kuid oluline on olla parim finaalis. Romer katkestas finaali tehnilistel põhjustel ja etapivõitjaks tuli Tikkerbär, kes sellega kindlustas ka üks etapp enne hooaja lõppu tänavuse meistritiitli.

Teine eestlane, Sten Karuks (Peugeot) lõpetas Taani etapi teisena, kindlustades Eestile kaksikvõidu. Enne viimast etappi Norras sellel nädalavahetusel on Karuks neljandal kohal, kuid kuna kahte eespool olevat sõitjat stardis pole, on Karuksil väga reaalne tuua Eestile FIA NEZ sarja Super Car klassi hooaja kaksikvõit.

Kodused Olerex Eesti Rallikrossi meistrivõistlused jätkuvad laupäeval kuulsal Vasalemma rajal. Kell 10.15 alustatakse eelsõitudega ja finaalide algus on kell 14.00

Foto: Agita Zariņa/go4speed.lv

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas