Martin Rump võttis hooaja avaetapilt klassi poodiumi ja neljanda koha

Hooaja algus Blancpain GT World Challenge Asia sarjas, mida austas oma kohalviibimisega ka Malaisia kuningas, kujunes Martin Rumpile ja Audi Sport Asia Team Absolute’ile parajaks katsumuseks.

Kvalifikatsioonisõitude tulemuseks teenis Rump-Tan ekipaaž võistlussõitudeks 4. ja 5. stardikoha. Otsustati, et esimesse sõitu stardib tiimikaaslane Weiron Tan ning eestlane jätkab. Start õnnestus ja mõne ringiga tõusti teisele positsioonile, kui algas sadu. Sepang F1 ringrada on kurikuulus ootamatude vihmahoogude pärast. Tiim otsustas riskida ja kutsus oma autod vihmarehvide jaoks boksi, mille tulemusena langeti paarkümmend kohta. Risk ei tasunud ära, kuna rada kuivas kiiresti ning slikkrehvidega rajal püsinud kaasvõistlejad lõikasid kasu. Tulemuseks saadi kirja 16. koht.

Teise võistlussõitu startis Rump viiendalt kohalt. Stardist alates oli raskusi auto pidamisega. Eestlane langes peale starti seitsmendaks ning võitles seejärel kohahoidmise eesmärgil. Oli selge, et midagi oli seades valesti. Otsustati teha plaanitust varasem boksipeatus ning pärast kiireid tehnilisi muudatusi töötas nr. 12 Audi R8 GT3 märksa paremini. Weiron Tan tõi Eesti-Malaisia ekipaaži finišisse üldarvestuses neljandana ja Silver Cup klassis kolmandana.

Martin Rump: “Raske algus hooajale, kahtlemata. Aga me oleme tiimina üks – võidame koos, kaotame koos. Seekord juhtus mitmeid asju, mida poleks pidanud. Siiski, vaatamata tehnilistele viperustele, õnnestus võtta tugev neljas koht üldarvestuses ja kolmas koht Silver Cup klassis. Head punktid, millega alustada uut hooaega. Analüüsime tiimiga, teeme korrektuurid ja oleme Buriramis valmis uueks lahinguks.”

Järgmine Blancpain GT World Challenge Asia etapp toimub Tais Buriram International ringrajal 11.-12. mail.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas