Mikk Maaten võistleb tänavu Lamborghini roolis

Eesti autoringrajasõitja Mikk Maaten koos tiimikaaslastega esitles Riias toimunud näitusel „Outdoor 2019“ oma uut võistlusautot Lamborghini Huracán LP 620-2 Super Trofeo. Mikk kaitseb tänavu Läti tiimi Flash Racing värve koos lätlastest isa ja poja Vilnis ja Artūrs Batraksiga ning võistleb Baltimaade kestussõidu meistrivõistlustel (BEC). 

Mikk Maaten võitis mullu kaks BEC meistritiitlit (absoluutarvestuses ja klassis A3000T+) ning jätkab tänavu samas võistlussarjas, kuid nüüd juba palju kiiremal autol. Lamborghini Huracán LP 620-2 Super Trofeo on 2015. aastal Lamborghini tehases spetsiaalselt ringrajavõistlusteks ehitatud auto. Sellel on 5,2-liitrine mootor võimsusega 620 hobujõudu, veojõud kantakse tagaratastele läbi järjestiklülitusega kuuekäigulise käigukasti. Auto kaalub 1270 kilo ning teoreetiline tippkiirus on üle 300 km/h.

Läti meeskond Flash Racing on Balti ringradadel hästi tuntud ja mitmetes klassides märkimisväärset edu saavutanud. Tänavune plaan on auto võimalusi ja mulluseid tulemusi arvestades selge – kõik alla üldesikoha on ebaõnnestumine. 

Baltimaade kestvussõidu meistrivõistlused ehk BEC 6H Powered by Hankook on kereautode kestvussõidu sari, mis tänavu koosneb neljast etapist, igaüks kestvusega kuus tundi:

11.-12. mai Riia, Bikernieki (Läti)

15.-16. juuni Jurva, Botniaring (Soome) 

17.-18. august Riia, Bikernieki (Läti)

21.-22. september Pärnu, Auto24ring (Eesti)

Mikk Maaten (28) alustas autode ringrajasõiduga juba 13-aastaselt, aastal 2004 tuli ta noorteklassis Eesti karikavõitjaks ja aasta hiljem meistriks. 2006. aastal võistles Mikk juba täiskasvanute arvestuses ning lõpetas Eesti meistrivõistlused teise kohaga klassis Super 1600. Pärast masust tingitud viieaastast võistluspausi naases ta ning on alates aastast 2013 lõpetanud kõik hooajad Eesti meistrivõistluste esikolmikus klassis BMW 325 Cup. Võistlemise kõrvalt on Mikk tegelenud ka Viljandi võidusõidumeeskonna arendamisega ning käivitanud huviringi Noorelt Autokoolis, mis tegeleb 8-15 aastaste laste autoalase harimise ja sõiduõpetusega.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas