Mis toimub nädalavahetusel autospordis?

Eeloleval nädalavahetusel võistleb Paul Aron Pranstsusmaal ja mitmed Eesti kardisõitjad Itaalias. Eesti meistrivõistluste punktidele sõidetakse e-autospordis. Jätkub Talendid Rajale sari.

Võistlussari Formula Regional European Championship by Alpine, kus sõidab ka Paul Aron, jätkub Le Castellet´ ringrajal. Esimene kvalifikatsioon sõidetake laupäeval kell 9.30 (siin ja edaspidi Eesti ajad), teine pühapäeval 10.00, võistlused on kavas vastavalt kell 15.20 ja 15.30. Otseülekannet vahendab sarja kodulehekülg.

Adria Karting Raceway´l sõidetakse Rotax Max Challenge Euro Trophy teine etapp, eestlastest on registeerunud Ragnar Veerus ja Priit Sei. Otseülekanne on jälgitav kodulehe vahendusel, kus on täpne ajakava.

E-autospordis on ringrajasõidu Eesti meistrivõistlused klassis Euronics Vormel jõudnud viienda etapini, mis sõidetakse Istanbulis. B-finaal sõidetakse pühapäeval kell 18.30, A-finaali põhisõit kell 20.00 ja sprint 21.15. Otseülekande leiate siit. 28. maist kuni 7. juunini on avatud e-autospordi ralli Eesti meistrivõistluste neljanda etapi rada Ameerika Ühendriikides.

Eestis ei ole publik jätkuvalt võistlustele lubatud. Pühapäeval jätkuvad Raassilla rajal Tarvastu karikavõistlused, kus võistledakse nii sprindis kui krossis, samal päeval toimub laste hobikardisarja Talendid Rajale teine etapp Tallinnas Unibeti kardikeskuses.

Rahvusvahelisest autospordist tasub esile tuua Indy 500 võistlus pühapäeval.

Foto: Formula Regional Championship by Alpine

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas