Naised võidutsesid kiirendusvõistlusel!

Möödunud nädalavahetusel toimus Rootsis Tierp International kiirendusvõistlusel ajalooline finaalsõit ülipõnevas TopFuel klassis. Nimelt osales Euroopa meistrivõistluste finaalis esmakordselt kaks naist, kes suutsid kõigis eelsõitudes meestele veenvalt kandu näidata.

Naiste duellist väljus rahvusvaheliste võistluste võitjana soomlanna Anita Mäkela, kel õnnestus rajal tõestada oma paremust konkurendi kõrval, kelleks oli norrakas Birgitte Bremnes. Sellist finaali ja veel nii võimsas klassis ei osanud mitte keegi ette ennustada! Anitale võidu toonud sõidu aeg oli 3,974 ja lõppkiirus 455,32 km/h ning seda vaid 1000 jalasel distantsil ehk 304,8 meetril.

Kellele tekkis soov võimsaid naisi ja nende rehvisuitsetamist oma silmaga näha, siis juuli teisel nädalavahetusel 07-10. juuli toimub Soomes, Alastaros Euroopa Meistrivöistluste etapp Nitro Nationals, kuhu mõlemad on lubanud kohale tulla.

Kes reisiplaane teha ei soovi, saab ülipõnevat kiirendusvõistlust aga juuli esimesel nädalavahetusel näha ka kodumaa pinnal, kui Haapsalu lähedal vanal Kiltsi lennuväljal kiired autod taaskord üksteise vastu proovile pannakse, kuna toimub Eesti Meistrivõistluste I, Karikasarja II ning EDRS etapp.

 

Pilt: Remco Scheelings

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas