Novikovile Moskvas peetud Rally Masters Show’i napp võit Märtini ees

Laupäeval peeti Moskvas, Krõlatskoje spordikompleksi teedel kolmas Rally Masters Show, kus oli osalemas ka mitmeid Eesti rallisõitjaid. Šõuvõistluse üldvõidu nimel võistlesid kaks Ford Focus WRC autodel sõitnud meeskonda – Markko Märtin ja Kristo Kraag ning Jevgeni Novikov ja Ilkka Minor. Külalisena viibis võistlusel ka EAL president Ari Vatanen.

Märtini kasutada oli MM-Motorsport garaazist pärist Ford Focus WRC 03, WRC sarjas kihutavale Novikovile andis M-Sport 2009 aasta Focus RC WRC. Kokku sõideti kuus kiiruskatset. Esimese katse võitis Novikov, Märtin teine, teisel katsel aga suri Märtini autos stardis välja ja ajakaotust tuli Novikovile üle 20 sekundi. Märtin langes sellega kolmandale kohale, Novikovi ja Ford Fiesta S2000 autol sõitva noore venelase Vassili Grjazini järele. Kuid probleemideta ei saanud hakkama ka Novikov, kes neljandal katsel rehvi lõhkus ja kukkus kolmandale kohale, Märtini ja Grjazini selja taha. Kaotust Märtinile oli 9,6 sekundit. Eelviimase, 1,5 kilomeetrise katse võitis Novikov Märtini ees, võttes Eesti parimalt rallimehelt tagasi 1,8 sekundit. Viimasel, 11 kilomeetrisel katsel oli Novikov taas kiireim ja Märtin teine. Novikovi edu Märtini ees oli katsel 8,9 sekundit, kokkuvõttes tähendas see Novikovile 1,1 sekundilise eduga võitu Märtini ees. Kolmas oli Grjazin (+24,9).

N-ja A-rühma neljaveoliste autode hulgas olid kiireimad Maris Neiksans ja Ringolds Berzins (Mitsubishi Lancer EVO 8 Gr. A) 5.1 sekundit kaotasid neile Aleksei Lukjanuk ning Aleksei Arnautov (Mitsubishi Lancer EVO X) ja kolmandad olid Ramunas Capkauskas ja Tomas Sipkauskas (Mitsubishi Lancer EVO 9). Siim Plangi ja Gabriel Müürsepp (Mitsubishi Lancer EVO 9) olid selle klassi kuuendad (+43,5).

Eraldi klass oli ka veoautodele, kus olid esindatud ainult Eesti sõitjad GAZ 51 masinatel. Võidu said Aare Müil ja Raivo Poom, teised Ants Kristall ja Heiti Mering, kolmandad Rainer Tuberik ja Tauri Taevas ning neljandad Raivo Prukner ja Andrus Markson.

Historic klassis said Moskvitš 408 sõitnud Toomas Henk ja Alar Hermanson neljanda koha, võidu jätsid Venemaale Audi Quattrol sõitnud Grigori Berezkin ja Victor Timkovski.

Foto: Rally Masters Show

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas