Oleg Gross tegi esimese võistlusstardi (VIDEO)

Ralliringkondades on juba mõnda aega teada, et Eesti autospordi üks suuremaid toetajaid, Oleg Gross mõlgutab mõtteid võidusõidu teemal. Sellise võidusõidu, kus ta ise rooli taga on. Eelmisel aastal sõitis ta Oti Ralliklubi Kärla rallil N-rühma Subaruga VIP-auto roolis, sellel laupäeval tegi ta aga oma esimese võistlusstardi Oti Ralliklubi poolt ettevalmistatud Ford Fiesta R2 autoga. Selle masinaga on ta trennikilomeetreid kogunud korralikult ja debüüdil jäi õige pisut võidust puudu.

Mädapea külas peetud jäärajavõistlusel kaherattaveoliste piikrehvidega autode klassis võistlema asunud Oleg Gross kinnitas stardi eel, et läheb rajale pingevabalt, kuna esikoha pärast hakkavad tõenäoliselt jagelema nooremad mehed kirjutab rally.ee

61-aastane mees tunnistas, et kuigi närvi sees ei ole, võib stardilipu tõusmise eel jalg pedaalil ometi kergelt värisema hakata. "Selline eesmärk on mul ikkagi on, et viimaseks ei jääks," lausus Oleg Gross.

Avavoorus suutis Gross konkurentidest jagu saada, kuid kokkuvõttes tuli tal leppida kodurajal võidutsenud Vello Tiituse järel teise kohaga. Kolmanda koha teenis välja Keiro Orgus.

Oleg Gross möönis, et oli pisemaid sõiduvigu. Autoga harjumine olnud veel mõne aja eest päris keeruline. "Sellega on praegu n-ö katsekilomeetreid sõidetud 600 ringis. Neist laias laastus 300 olen treeningutel läbinud mina, Ott Tänak ja Georg Gross kahe peale kokku sama palju. Alguses oli keeruline, kuna käiguvahetus selle auto juures oli minu jaoks uus. Olen harjunud, et paned esimese, siis teise ja siis kolmanda samasse ette, kus oli esimene. Aga sellel autol on järjestik-kast, käigud kõrgemaks või vastupidi madalamaks järgemööda samas suunas," rääkis ta. "Kast ongi korra juba hooldust ka vajanud."

Pärast võistlust oli debütant rahuloleva ilmega, kuna tulemus polnud sugugi vilets ja auto õnnestus ühte tükki jätta. Oleg Gross märkis, et poeg Georg oli talle sõnad enne võistlust peale lugenud: "vaata, et sa üle katuse ei keera!" Valge Ford Fiesta nägi veidi närtsinud tegelikult välja juba enne starti. Selle põhjuseks olid Olegi sõnul mõned varasemad intsidendid: "Ma olen selle osanud juba ühe korra üle katuse keerata. Aga nii ilusti, et purunes vaid esiklaas ja küljepeegel sai natuke muljuda. Esiosa on aga tulnud paigata raja äärsete lumehangede rihtimise tõttu."

Kaugeleulatuvaid järeldusi rakverelase öeldust ilmselt teha ei maksa, kuid kes teab, ehk näeb teda tänavu veel mõnel võistlusel Ford Fiesta R2 ralliauto roolis.

Foto: rally.ee

Vaata videot

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas