Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis sel aastal esimest korda Võrumaal

Olerex Eesti meistrivõistlused tulevad 13.juulil 2013 aasta hooajal esimest korda Misso rallikrossirajale Võrumaal, et pidada maha juba viies etapp. Kuigi rada asub pealinnast ühes kaugeimas kohas, meelitab kvaliteetne rallikrossirada alati kohale hulga võistlejaid ja pealtvaatajaid.

Missos asuv 1,2km pikk rada on paljudele sõitjatele üks meelispaiku, kuna sealne hüpe paneb teinekord võistlejaid keerulisse olukorda – kuhu oma auto suunata. Lisaks on rohkem, kui kolmandik asfaldi all olevast pinnasest pakkumas üsna erinevat elamust. Tarvis on oskusi nii kruusal libisemiseks, kui ka täpseks nikerdamiseks. Lisaks on sellel rajal kõige „euroopalikum“ jokker ehk tõepoolest 100m pikem rajaosa, mis igasugustele rahvusvahelistele reeglitele vastavalt ka ringi läbimise paar sekundit aeglasemaks teeb.

Registreerida on praeguseks jõudnud juba enamik võistlusklasside liidreid, lisaks veel ka üks uus sõitja noorteklassi. Ühtlasi on rajal näha taas ka Reinsalu Spordi meeskonda ja selle eestvedajat Valdurit Ford Fiestaga. Loodetavasti toodi äsja osaletud kolmelt Euroopa meistrivõistluste etapilt kaasa kuhjaga kogemusi ja põnevust jätkub igasse sõitu.

Kiireimas, SuperCar klassis on praegusel hetkel Mitsubishi Lancer Evolutionite kolmikjuhtimine ja ühtlasi jõuvahekorrad aina enam paika loksumas. Sten Oja on esialgu eest liikumas 81 punktiga, Otto Tähe 61p ja Mait Pikkofi 49p ees.

Esiveoliste klassis Super1600, kus on praeguseks rajale tulnud juba 14 erinevat võistlejat, on seisud veidi lahtisemad. Liider Arvo Kask (VW Golf) on küll 82 silmaga ees, kuid temale järgnev on oluliselt pingelisem. Priit Rebane ja Jaan Pettai (mõlemad Lada Samara) jagavad teist-kolmandat kohta 56 punktiga ja neile järgneb Erki Lind 46’ga. Super1600 rivi täiendavad nagu ikka noorvõistlejad, kelle tabelit juhib hetkel Keiro Orgus (VW Golf) 68p, Mart Tikkerbär (Honda Civic) teisel kohal 67p ja Casper Eerikson (Seat Ibiza) kolmandana 62p.

TouringCaris kestab endiselt Ladade ja BMWde maavõistlus. Sarnaselt teistelegi klassidele on edu sisse teinud Kalmer Vaht (Lada) 84 punktiga, temale järgnevad Siim Sündema (BMW) 64p ja Andrus Karu (Lada) 42p. Kuid igal võistlusel jagatakse võidu eest 20p, seega on võimalik kõigil veel end oluliselt lähemale tiitlile tuua ja kadunud pole veel miski.

Võistlussõidud algavad kell 11:00

Pilet 7€, alla 12-aastased tasuta.

Foto: Henri Kalmist

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas