Olerex rallikrossi Eesti meistrivõistlused jätkusid Missos

Esimest korda sel aastal väisasid Olerex rallikrossi Eesti meistrivõistlused Venemaa ja Läti piiri lähistel olevat Misso rallikrossirada. Kokku oli rajal neljas klassis 24 autot ja võib öelda, et suuri üllatusi see etapp ei pakkunud.

Kiireimas, Super Car klassis oli sarja liider Sten Oja (Mitsubishi Lancer EVO 6) kahes esimeses eelvoorus kiireim ja kolmandasse vooru ei startinud. Finaalis sai aga parima stardi selle aasta rallikrossi debütant Ranno Bundsen (Mitsubishi Lancer EVO 6). Kuid Oja pani oma paremuse maksma ja võttis selle hooaja neljanda etapivõidu. Bundsen, kes etapp etapi haaval on hoogu kogunud, tuli tublile teisele kohale. Kolmas oli Otto Täht (Mitsubishi Lancer EVO 6), kes edestas valitsevat meistrit, Helmet Palmi (Mitsubishi Lancer EVO 6).

„Saime auto ilusasti seadesse, kuid see probleem oli, et rehvid läksid kuumaks ja pidamine vähenes. Samas finaalis valisin ka liiga kõrged pöörded stardis ja lasin rattad all ringi ning Ranno saigi parema stardiga ees minema. Aga siis paar ringi hiljem Ranno eksis, lasi kurvi pikaks ja saingi mööda. Siis tuli rahulikult lõpuni tulla,“ rääkis Sten peale sõitu

Oja nimele jäi ka kiireim eelvooru aeg ja seega talle Missost maksimumpunktid, ning peale viiendat etappi jätkab ta kindla sarja liidrina, olles kogunud 102 punkti. Täht püsib teisel kohal (76 p) ja kolmas on Mait Pikkof (60 p).

Super 1600 klassis ja sellega koos startinud Junior 1600 klassi sõitudes oli 11 võistlejat, eemale jäi küll valitsev Super1600 meister Janno Ligur, kes osaleb sellel nädalavahetusel NEZ sarja etapil. Kahes esimeses eelsõidus kiireim olnud Arvo Kask (VW Golf) startis parimalt kohalt, tema kõrvalt aga Jaan Pettai (Lada Samara). Kask dirigeeris tervet sõitu ja sellega talle kindel võit, teiseks sõitis end Priit Rebane (Lada Samara) ja kolmas, 1,7 sekundit peale Rebast, oli Pettai. Junior klassi kiireim oli Casper Eerikson (VW Golf).

„Sel korral tuli natukene kergemalt kui varem. Ootasin enim Andre Kurest, kes näitaski häid aegu, kuid startis minu tagant. Kartsin veidi ka starti, aga see läks puhtalt ja sain minema. Täna kasutasin naljakat taktikat oma õdedega, sest meie raadioside oli rikkis ja jokkerile minekuks märgu andmine keeruline. Seega sai otsustatud, et kui piisav vahe on sees, siis antakse mulle fännilipuga märku ja tean, et on õige aeg. Iseendalgi oli rooli taga naljakas, kuid kuidagi pidi lahendama,“ võttis päeva kokku Arvo Kask

Sarnaselt Sten Ojale sai ka Arvo Kask Missost maksimumpunktid, kui oli kiireim eelsõitudes. Seni vaid etapivõite tunnistanud Kask on kogunud nüüd 102 punkti, enne Misso etappi olid Rebane ja Pettai ühel pulgal, kuid nüüd tõusis natuke kindlamale teisele kohale Rebane, kellel punkte 73, Pettail aga 71. Junior klassi liidriks kerkis Casper Eerikson.

Tagaveoliste autode klassis Touring car sai kindla võidu Kalmer Vaht (Lada), edestades Andrus Karu (Lada) ja Siim Sündemad (BMW). Seni vaid võite ja maksimumpunkte tunnistanud Vaht pidi Missos eelsõitude kiireima aja eest saadava lisapunkti loovutama Margo Soometsale, kuid vaatamata sellele püsib kindlalt liidrikohal (104 p). Sündema on teine (79 p) ja Karu kolmas (59 p).

Järgmine Olerex rallikrossi Eesti meistrivõistluste etapp sõidetakse 10. augustil Piiroja rajal.

Detailsed tulemused

Fotol Super Car finaali start, foto autor Indrek Allik

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.