Pandivere rahvaralli võitsid Aiko Aigro ja Marko Koosa

Laupäeval alustati selle aasta rahvaralli Eesti karikavõistlustega, esimeseks etapiks oli rahvaralli Pandivere Talv. Kokku starrtis hooaja esimesele rahvarallile 76 meeskonda, kellest lõpuni jõudis 67 ekipaazi. Üldvõidu võtsid ja  hooaja esimese šampusepritsimise au kuulus Aiko Aigrole ja Marko Koosale (Mitsubishi Lancer EVO 6). Kui see tulemus ilmselt väga üllatus polnud, siis absoluudi teisele kohale tulnud SU klassi võitjad Rainer Meus ja Elari Jallajas tagaveolisel Ladal oli küll midagi sellist, mida ilmselt ennustasid vähesed. Vahe võitjatega jäi 18,9 sekundi peale. Kolmandale kohale üldarvestuses sõitsid ennast Rain Rannala ja Simmo Nestor (Mitsubishi Lancer EVO 9), kes kaotasid võitjatele 25,1 sekundit. 

Suures kaheveoliste klassis said hooaja esimese etapivõidu Sander Siniorg ja Cristen Laos (Honda Civic Type-R), väikeses kaheveoliste klassis olid parimad Eero Brecher ja Harri Jõessar (VW Golf). Kiireim naine Pandivere Talv rahvarallil oli Liisi Tiitus koos kaardilugeja Vaido Taliga (Honda Civic). Noorteklassis J18 sai võidu Kaspar Kasari koos Hannes Kuusmaaga (VW Golf) ja SU klassis olid kiireimad eelpool mainitud Rainer Meus ja Elari Jallajas ning Mosseliiga kiireim meeskond oli Tarmo Kikkatalo ja Einar Mets. 

Pandivere Talv detailsed tulemused

rally.ee artikkel Pandivere Talv teemal

fotol Aiko Aigro ja Marko Koosa, foto autor: Egon Tinno

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas