EDRA Nationals 2014 võtab esmakordselt Eestis võistluskavasse ka noortele mõeldud “JUUNIOR BRACKET" klassi

Mai lõpus ja juuni alguses toimuv rahvusvaheline kiirendusvõistlus EDRA Nationals 2014 võtab esmakordselt Eestis võistluskavasse ka noortele mõeldud “JUUNIOR BRACKET” klassi. Põhjus, miks EDRA Nationals korralduskomitee otsustas noorteklassi võistluskavasse lisada on lihtne. Anda ka asjast huvitatud noortelevõimalus end proovile panna ning sellega kasvatada ka Eesti kiirendusspordile järelkasvu. Ka muudaks selle klassi lisamine kirevamaks kogu klassijaotust. Tegemist on nn. pilootprojektiga. Kui noorteklass osutub sellel korral populaarseks ja saab kinnitust sellise võistlusklassi olemasolu vajadus, mõeldakse kindlasti tulevikus ka selle peale, et JUUNIOR BRACKET lisatakse mõnda Eestis sõidetavasse võistlussarja.

JUUNIOR BRACKET klassis võivad sõita noored vanuses 12-17 eluaastat. Võistleja peab omama EAL-i noortelitsentsi ning allkirjastatud dokumenti, milles kinnitatakse, et võistlejal on vanema või hooldaja luba võistlustest osa võtta. Veel vaatab EAL Kiirendusvõistluste alakomitee üle iga sõitja ja tema auto individuaalselt ning võib esitada lisatingimusi. Lisaks peab iga võistleja kohapeal läbima kiirendusvõistleja atesteerimisprotseduuri, millega kinnitab võistluse juhtidele, et omab kontrolli oma masina ja enda tegevuse üle. Võistlus toimub 1/8 miilisel distantsil, üldisi bracket-i reegleid järgides. Klassi ajaindeksid peavad mahtuma vahemikku 9,80 kuni 13,60 sekundit. Võistlussõiduki mootori töömaht ei tohi olla suurem, kui 1600cm3.

Kuna praeguse seisuga JUUNIOR BRACKET ei kuulu EMV arvestusse, on ka selle klassi osavõtumaks võrdne teiste EMV-väliste klasside osalustasudega. Klassi täpsed reeglid, litsentseerimise ning atesteerimise protseduurireeglid on hetkel alakomitees kinnitamisel ning avaldatakse lähiajal. Kellel on kindel soov noorteklassis võistelda, soovitab korralduskomitee oma soovist teada anda aadressil kristjan@edra.ee. EDRA Nationals korraldajad ja Kiirendusvõistluste alakomitee on alati valmis aitama ja suunama vajalike litsentside ja dokumentide korda ajamisel. Ka palutakse asjade ajamist mitte viimasele minutile jätta.

EDRA Nationals 2014 toimub 31.mai – 01. juuni 2014, Haapsalus, Kiltsi lennuväljal. Peetakse maha Eesti Meistrivõistluste I etapp, Läti Meistrivõistluste I etapp, Eesti Kiirenduse Karikasarja I etapp ning prooviprojektina “JUUNIOR BRACKET” võistlus.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas