Rallikrossi meistrivõistluste 8. etapp toob 7.septembril Elvasse maailma tipud

Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis jätkuvad laupäeval, 7.septembril Elvas, Kulbilohu rajal. Tuhandeid inimesi kohale toov üritus on saanud igasügiseseks traditsiooniks, kus osalevad ka tuntud välisvõistlejaid. Sel korral on võistlustulle astumas näiteks maailma absoluutsesse tippu kuuluv Andreas Bakkerud (NOR), Valentin Korshunov (RUS) ja Atro Määtä (FIN).

Enim põnevust ongi oodata justnimelt SuperCar klassis, kus osaleb kahekordne Euroopa meister ja kaks viimast etappi Euroopa meistrivõistlustel võitnud norralane Andreas Bakkerud (Ford Fiesta mk7). Kohal on ka Venemaalt pärit Valentin Korshunov (Ford Fiesta mk7), kes 2012a autokrossi Euroopa meistrivõistlustel hõbeda teenis. Lisaks neile kahele oma ala maailma tipule on kohal ka mitmekordne Soome meister Atro Määtä (Ford Focus WRC). Konkurentsi pakuvad veel soomlane Silvo Viitanen (Ford Fiesta mk7) ja paljud Eesti võistlejad, kel veel punktiarvestuses kohad jagamata.

Esiveoliste klassis Super1600 on küll kindlustanud endale juba tiitli Arvo Kask, kuid tema selja taga käib veel tihe võitlus punktidele. Teise koha eest võistlevad endiselt Jaan Pettai ja Priit Rebane. Lisaks on võimalus üldarvestuses poodiumile tõusta Erki Linnul, Andre Kurel ja ka Imre Karul.

Endiselt on väga põnev seis noorteklassis Junior1600, kus meistritiitel veel jagamata. Hetkel juhib tabelit Mart Tikkerbär (119p) Casper Eeriksoni (117p) ja Keiro Orguse (81p) ees. Etapivõitjate hulka on kerkinud aga ka alles poole pealt liitunud Mihkel Varul, kes kaarte kahtlemata ka segab.

Tagaveoliste klassis TouringCar on tiitel juba läinud Kalmer Vahule, kuid teise koha eest võitlevad veel Siim Sündema (105p) ja Andrus Karu (96p).

Võistlussõidud algavad kell 11:00

Pilet 7€, alla 12-aastased tasuta.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas