Raul Jeets soovib hooaja parima FIA ERC sarja tulemuse teha auto24 Rally Estonial

Raul Jeets ja Andrus Toom teevad ka sellel aastal kaasa suure osa FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste etappidest ja kodune, 15.-17. juulil sõidetav auto24 Rally Estonia on nende jaoks vaieldamatult aasta tähtsaim start. Tänavu on nende parimaks tulemuseks Akropolise ralli neljas koht, möödunud aasta auto24 Rally Estonial sõitsid nad välja kuuenda koha. Loomulikult oleks meestel soov teha hooaja parim tulemus kodus ja tõusta oma kodulinnas Tartus, Raekoja platsil olevale poodimile, kuid tiheda konkurentsi tõttu pole seda lihtne saavutada.

„Meie jaoks on see hooaja tähtsaim start. Sõbrad, perekonnad, toetajad ja fännid on raja ääres ja kindlasti tahame kodus teha selle hooaja parima tulemuse. Konkurents on kõva ja meie eesmärk on algusest peale hoida esiotsa meeskondadega sama tempot. Ja kindlasti pika ralli jooksul omad võimalused ära realiseerida. Kindlust annab meile juurde Akropolise ralli neljas koht ja Assoori saarte rallil keerulistes oludes näidatud hea kiirus. Kui nende rallide katsed olid meile võõrad, siis Lõuna-Eestis ootavad meid ees juba tuttavamad katsed. Uus auto on meil väga hea ja võtame siit maksimumi,“ räägib Jeets.

Tänavu sõidavad nad Läti meeskonna SRT Skoda Fabia R5 võistlusautoga ja auto24 Rally Estonia on neile tänavuseks neljandaks etapiks FIA ERC sarjas. Ralli eel on kavas teha korralik treening ja Jeetsi sõnul on selleks parim võimalus auto24 Rally Estonia warm-up, mis sõidetakse 10. juulil Lõuna-Eestis. Warm-up koosneb kolmest katsest, mida sõidetakse kolm korda, kokku on katsekilomeetrid 61.

„Meie hinnangul on ralli korraldajate poolt tehtav warm-up võistlus väga hea võimalus valmistuda eelolevaks ralliks. Võistlusolukord, sarnased tingimused ja saab ilmselt ka väikese ülevaate, kui kiire keegi on. Väga hea idee ja kutsun kõiki osalema ning raja äärde kaasa elama,“ avab Jeets oma auto24 Rally Estoniaks ettevalmistuse tagamaid.

Rauli Jeetsi videokutse auto24 Rally Estoniale: https://vimeo.com/172877549

auto24 Rally Estonia sõidetakse 15.-17. juulil Tartus, Elvas ja Lõuna-Eesti teedel ning see on FIA ERC Euroopa autoralli ja FIA European Historic Sporting Rally meistrivõistluste etapp.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas