Ringraja hooaeg jätkub Lätis Riga Summer Race´iga

Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Lätis, Bikernieki ringrajal Põhja-Euroopa tsooni (NEZ6H) kolmas ja Baltic Touring Car (BaTCC) meistrivõistluste neljas etapp.

Järjekorras kaheksandale Riga Summer Race võistlusele on lisaks Baltikumi ja Põhja-Euroopa parematele startimas ka Poola meistrivõistluste kestvussõidu ja sprint klasside võistlejad.

Eesti ringrajasõprade ootused on eelkõige seotud NEZ 6 tunni kestvussõiduga, kus Läti meeskonna Flash Racing eest teeb hooaja kolmanda stardi Mikk Maaten. Võimsal Lamborghini Huracan võistlusautol sõitva eestlase meeskond hoiab hooaja kokkuvõttes seitsmendat kohta, kuid selle peamiseks põhjuseks on hooaja avavõistluse liidrikohalt katkestamine. Kindlasti loodab nii Maaten, kui ka teised piloodid nüüd teha vigade paranduse ning vähendada vahet liidrikohta hoidva Circle K miles PLUS Racing meeskonnaga.

Ainsa Eesti meeskonnana NEZ6H meistrivõistlustel osalev ACAP Racing, läheb Riias starti A2000 klassi liidritena.

Baltic Touring Car meistrivõistluste klassis TCR esindab eestlasi seekord Peeter Peek (Honda Civic).

Historic vormelite arvestuses on rajale tulemas kolm Eesti pilooti - Toivo Ninnas (Estonia Easter 21-10) , Taavi Kroon (ESTTEC 884) ja Jaan Kuul (Estonia 21-10).

Leedu meistrivõistluste punkte on R1600 klassis püüdmas Sander Kurs (Toyota Yaris) ja Steven Puust (Toyota Yaris).

Riias on esmakordselt rajale tulemas noortele ringrajasõitjatele mõeldud Nankang Endurance Academy võistlejad, kelle hulgas ka eestlane Simo Lind (Opel Astra).

Kõikidest võistlussõitudest teeb otseülekande Delfi TV.

Riga Summer Race registreerunud: http://batcc.eu/entry-list-riga-summer-race-2019/

Riga Summer Race lisainfo: http://batcc.eu/2018/12/05/riga-summer-race-2019/

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas