Saaremaa rallisprindil said võidu Georg Gross ja Raigo Mõlder

Laupäeval toimus Saaremaal, kuulsal Kaugatoma katsel selle aasta esimene rallisprindi ning noorteralli ja sprindi meistrivõistluste etapp. Osalejaid oli palju, oluline on kindlasti see, et etapp toimus nädal enne Tallinna rallit ja ka see, et sõit toimus kuulsal kiiruskatsel, mida sellel puhul sõideti tavapärasele vastupidises suunas.

Neljaveoliste autode klassis oli teiste hulgas stardis Georg Gross koos Raigo Mõlderiga, kes sõitsid Ford Focus WRC autol. Neil ei olnud suuri probleeme võita kõik kolm sõiduvooru ja loomulikult ka etapp. Teise kohaga lõpetasid võistluse esimest korda uue autoga sõitnud Egon Kaur ja Erik Lepikson (Mitsubishi Lancer Evo 10), kolmandad olid Rainer Aus - Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer Evo 9). Neljas koht kuulus Timmu Kõrgele, kes sel korral sõitis Mitsubishi Lancer EVO X autoga, mis tekitas kohe küsimuse, kas tegu on uue sõiduvahendiga? „Ei, seda mitte. Lihtsalt meie auto on hetkel veel laiali ja saab Tallinna ralliks kokku. Paremana kui kunagi varem. Ja sellest võistlusest ei tahtnud eemale jääda, hea koht kus käsi kruusa peal soojaks sõita,“ rääkis Timmu Kõrge.

Vaata Egon Kauri ja Erik Lepiksoni videot Saaremaa rallisprindilt

Kaherattaveoliste ralliautode klassis tegid väikese üllatuse Argo Kuutok ja Mart Bergmann (BMW M3), kes suutsid konkurente edestada ja esikoha võtta. Teine koht kuulus Ago ja Kalle Ahule (BMW M3) ning kolmandad olid Lembit Soe ja Ahto Pihlas (Toyota Starlet).

Noorteklassides olid sõidud samuti põnevad. Klassis J2000 võitsid Sander Siniorg ja Cristen Laos (Honda Civic Type-R), kes viimases voorus sõitsid välja kõigi kaheveoliste autode parima aja. Teine koht selles klassis kuulus Kevin Kuusikule ja Carl Terrasele (Renault Clio Ragnotti) ja kolmandad olid Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk (Ford Fiesta R2).

Vaata Sander Sinioru ja Cristen Laose videot Saaremaa rallisprindilt.

J1600 klassis läks võit Soome,kui esikoha said Riku Kankkunen ja Matti Janhunen (Toyota Starlet). Teine koht Kaspar Kasarile ja Hannes Kuusmaale (Honda Civic) ning kolmas Kristian Pints ja Erki Pints (Lada VFTS).

Klassis 2WD sprint oli osavõtt enam kui tagasihoidlik, kui stardis oli vaid Margus Jamnes (Lada Samara).

Detailsed tulemused

Fotol Georg Gross ja Raigo Mõlder, autor Indrek Allik

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas