Sellel suvel jõuab Eestisse Põhja-Euroopa driftiparemik (VIDEO)

Aasta aastalt nii maailmas kui loomulikult ka Eestis suuremat hoogu sisse saav ja rohkearvulist publikut radade äärde meelitav drift toob eeloleval suvel Eestisse mitu kõrgel tasemel võistlust, millest kindlasti kõige vaatemängulisem on augustis Audruringil sõidetav NEZ (North-European Zone) Drift Championship etapp.

Varem on selle sarja etappi sõidetud Lätis Bikernieki rajal, nüüd tuuakse aga Põhja-Euroopa parimad driftijad koju, Audruringile kätte. See tähendab, et näha saab Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Norra, Taani ja Venemaa parimaid sõitjaid. Uus Audruring lubab Eesti Drifti Liidu esindaja Marko Opmani sõnul näha masinaid külg ees kihutamas kiirustel 160-180 km/h. Millal siis seda kõike saab näha? 17. august ja Audruring.

Vaata videot eelmise aasta NEZ etapist Riias!

Lisaks NEZ sarja etapile on Marko Opmani sõnul teiseks suuremaks sündmuseks koduses driftis maikuu viimasel ja juunikuu esimesel päeval Laitses peetav Eesti meistrivõistluste etapp, mille raames toimub Läti meistrisarja etapp, mis toob kohale hulga lõunanaabreid. Eesti sari kolib üheks etapiks Lätti, kui PRO klassi teine etapp sõidetakse Riias, Bikernieki rajal. Lisaks lõunanaabritele on Eesti võistlustest huvitatud ka soomlased, keda Opmani sõnul on tänavu taas rohkelt meie võistlustel osalemas on.

Kokku sõidetakse tänavu PRO klassis meistrivõistlustel kuus etappi, Street klassis aga viis etappi. Eks hooaeg näitab juba täpsemalt, palju osalejaid tänavu on, kuid Eesti Drifti Liit prognoosib, et Street klassis on etappidel keskmiselt 40 sõitjat, PRO klassis aga ca 20. Kindlasti on PRO klassis suurematel võistlustel osalejate arv veelgi suurem.

Seoses autoturu kolimisega Tartus, Raadil ei saa tänavu Raadil sõita, see puudutab lisaks driftile ka kiirendajaid. Sestap ongi hetkel veel paaril etapil toimumiskoht lahtine, kuid Marko Opmani sõnul on variante laual mitmeid, Tabasalu, Tartu, Viljandi või Narva on valikukohad. Kalender ise on suures plaanis paigas, üks kuupäev on veel lahtine, kuid lähitulevik peaks ka selle kinnitama. Plaanid saab igal juhul ära teha

26.-27.04 EMV PRO klass I etapp, Street-klass I etapp (asukoht lahtine)

10.-11.05 EMV PRO klass II etapp Riia, Bikernieki

31.-01.06 EMV PRO klass III etapp/Läti MV etapp/ Street klass II etapp Laitse

05.-06.07 EMV Street-klassis III etapp Haapsalu, Kiltsi (kuupäev TBC)

16.-17.08 EMV PRO klass IV NEZ Drift Championship Pärnu, Audruring (EMV

punktid üldarvestuses kohtade järgi)

13.-14.09 EMV PRO klass V etapp Street klass IV etapp Tartu

28.09 EMV FINAALID PRO klass VI etapp Street klass V etapp Rapla kardirada

Foto: Pille Russi, www.rallifotod.eu

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas