Siim Plangi ja Marek Sarapuu on Rally Liepaja avapäeva järel kõrges konkurentsis

foto: Jorge Cunha/DPPI

Täna algas FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste eelviimane, üheksas etapp, Liepaja ralli Lätis. Stardis on kokku kolm Eesti meeskonda ja sellega on kaetud kõik kolm FIA ERC klassi. Raul Jeets ja Andrus Toom (Skoda Fabia R5) ERC põhiklassis, Siim Plangi ja Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer EVO X) ERC 2 klassis ja Miko Niinemäe-Martin Valter (Peugeot 208 R2) ERC Junior klassis.

Reedel sõideti Liepaja ralli kvalifikatsioonikatse, kus Plangi-Sarapuu said viienda ja Jeets-Toom kuuenda aja. Laupäevasteks katseteks valisid nad endale 11 ja 10 stardikoha.

Laupäeval ootas ees kokku seitse kiiruskatset, peamiselt Kuldiga ümbruses. Päeva lõpetas kaks korda sõidetud Liepaja linnakatse.

Parimate eestlastena lõpetasid avapäeva Plangi-Sarapuu, kes on ERC2 klassis teisel kohal. Üldarvestuses on nad neljandad ja kaotust liidritele, Ralfs Sirmacisile-Arturs Šiminsile (Skoda Fabia R5) on 49,1 sekundit. Üldarvestuse teisel kohal on Aleksei Lukjanuk-Roman Kapustin (Mitsubishi Lancer EVO X), kellele Plangi-Sarapuu kaotavad 18,4 sekundit. Üldarvestuse kolmandast kohast, kus asuvad Kajetan Kajetanowicz-Jarek Baran (Ford Fiesta R5), lahutab neid 3,2 sekundit.

"Oleme Marekiga päevaga rahul, suutsime head tempot näidata ja hoog kruusal Alexeyst väga palju kehvem ei ole. Seega kõik super. Linnakatse üle võiks nuriseda, aga mis seal ikka. Homme pikk päev ees ning proovime kohta hoida,“ rääkis Siim peale avapäeva.

Jeets ja Toom olid aga sunnitud viiendal katsel, olles kaheksandal kohal, ralli katkestama.

„Hommik algas normaalselt, osadel katsetel ei saanud kindlasti päris rahul olla aga üldpilt oli hea. Viienda katse lõpus, ca kilomeeter enne finišit oli üks esimese käigu parem mahapööre. Korraldaja on pannud lõikamise vältimiseks paljudesse kohtadesse sisekurvidesse poste, mis on tugevalt maa sees kinni. Need olid seal juba rajakirjutamise ajal, seega ei mingit üllatust. Kahjuks suutsime väga väikesel kiirusel selle posti otsa sõita ja see tõstis auto külje üles ja käisime üle katuse. Õnnetuseks läks auto kapoti alt korra ka põlema, kuid niipea, kui olime taas rataste peal, hüppas Andrus välja ja kutsutas selle. Kokkuvõttes tähendas see meile paraku katkestamist ja jätkata pole homme võimalik. Nüüd elame teistele Eesti sõitjatele kaasa, Siim on hea koha peal praegu,“ rääkis Raul Jeets peale väljasõitu.

Niinemäe-Valter lõpetasid päeva ERC Junior klassi viiendal kohal. Kuna nad esimesel katsel ühe pidurduse pikaks lasid ja tagurdama pidid, kaotasid nad sellel katsel 13 sekundit ja seda aega tuli tagasi võitma hakata. Järgmise katse nad võitsid, samuti viienda ja päeva lõpetanud Liepaja linnakatse teise läbimise. Kaotust klassi liidritele, Marijan Griebelile ja Pirmin Winklhofer (Opel Adam R2) 10,3 sekundit.

„Esimesel katsel oli kurv asfaldil ja eelnevad autod olid sinna kandnud pidurdamisel kruusa. Jäin pisut pidurdamisega hiljaks ja hullema vältimiseks lasime otse edasi ja pidime tagurdama. Usun, et oma 12 sekundit sinna võis jääda ja enesekindlus sai ka väikese hoobi, mis osadel katsetel ka mõjutas. Kuid õnneks oli kiirus endiselt olemas ja homme võitleme edasi,“ rääkis Niinemäe peale avapäeva.

Pühapäeval stardib esimene auto esimesele katsele kell 9.30 ja kokku sõidetakse kuus kiiruskatset.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas