Siim Saluri jäi rallikrossi EM-etapil napilt esikümnest välja

Rallikrossi Euroopa meistrivõistluste teine etapp sõideti Belgias, kus Super 1600 klassis olid kohal 14 riigi 24 sportlast. Rajale läks koguni neli eestlast - Siim Saluri, Janno Ligur, Andre Kurg ja Robert Reinsalu.

Avaetapil Portugalis punktikohale jõudnud Siim Saluri seekordseks eesmärgiks oli poolfinaali jõudmine. Nelja eelsõidu kokkuvõttes oli Siim Saluri ainus eestlane, kes Belgias esitosinasse jõudis.

“Miinimumplaan oli sellega täidetud, aga rahuloluks põhjust ei ole, sest puudub vajalik stabiilsus,” ütles Saluri pärast võistlust. “Seda näitasid ka eelsõitude kohad: 9, 16, 12 ja 13. Kiirust on, aga realiseerimisest jääb puudu.”

Poolfinaalides jätkasid 12 kiiremat ning Siim Saluri lõpetas oma sõidu 6. kohaga, mis kokkuvõttes oli Belgia etapi 11. tulemus. EM-i kontosse lisndus 7 punkti ja kahe etapi kokkuvõttes hoiab Siim Salur 8 punktiga samuti 11. kohta.

“Selleks hooajaks valmis RS Racing Teamil uus Renault Twingo baasil ehitatud võistlusauto ja eks sellega kohanemine võtab veel aega,” kommenteeris Saluri. “Tundsin end seekord küll kindlamalt kui Portugalis, aga palju tööd on veel teha. Liigume õiges suunas, vaja on lihtsalt rohkem sõidupraktikat.”

Teistel eestlastel oli ebaõnne, Belgias nad punktilisa ei teeninud. EM-i kolmas etapp sõidetakse 20.- 21. juunil Saksamaal.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas