Sten Oja kindustas Põltsamaal toimunud Olerex rallikrossi Eesti meistrivõistluste etapil tänavuse meistritiitli

Sel hooajal juba teist korda Põltsamaale, Piiroja krossirajale jõudnud Olerex Eesti meistrivõistlustel rallikrossis tõi poodiumi kõrgeimale astmele sel hooajal varem mitte võitnuid. SuperCar klassis saab meistriks juba teist korda kroonida Sten Oja (Mitsubishi Lancer Evo), kes nüüdseks kogunud 123p, edestades lähimat konkurenti 46 punktiga.

Kiireimas, SuperCar klassis võidutses taas sarja liider Sten Oja, kes ühtlasi oli ka kiireim eelsõitudes. Ühe eelsõidu võidu võttis ka Ranno Bundsen (Mitsubishi Lancer EVO), kelle parim aeg jäi aga siiski Stenile sekundikümnendiku võrra alla. Finaalsõidus jäi Ranno kolmandaks, teiseks tuli aga juba neljandal ringil rehvi lõhkunud Mait Pikkof (Mitsubishi Lancer EVO), kes end liigselt sellest häirida ei lasknud.

Sten Oja kommentaarid peale sõite: „Enne finaali kasteti, seega oli veidi libedam ja tuli meenutada jäärajaaegu. Võtsin stardis rahulikumalt ja jälgisin, et keegi esimese kurvi pidurdusmaal selga ei tuleks. Ilmselt tegid tegelikult kõik sama ja saime puhtalt läbi. Võistlus oli nauditav kuna auto oli hommikust saati super ja isegi seadet polnudki tänase päeva jaoks eraldi muutma vaja hakata.“

autosport.ee veebilehele teadaolevalt Sten Oja kahel viimasel etapil ei stardi ja plaanib selle asemel teha kaasa mõne võistluse kas Soomes või Euroopas.

Super1600 klassis oli taas rajal Janno Ligur (Škoda Fabia), kes mitmelt varasemalt etapilt puudunud. Kaootilises finaalsõidus kindlustaski ta võidu, jättes selja taha meeskonnakaaslase Jaan Pettai (Lada Samara) ja senini kõik 5 etappi võitnud Arvo Kase (VW Golf). Ilmselt oli Arvo päev ka raskeim, ühes eelsõidus katkestades ja teises unustades jokkerile minna, tal tuli üle kahe aasta startida B-finaalist. Arvo oli ka osaline kokkupõrkes Janis Baumanisega (Peugeot 206), misjärel lätlane üle katuse paiskus ja see omakorda ahelkokkupõrke põhjustas. Kaheksast A-finaalis osalenud autost jäid puutumata vaid eest ära saanud Ligur ja Pettai.

„Rallikrossis ei tule miski lihtsalt. Kuna aga selja taga toimus palju pusklemist, õnnestus mul eest ära saada. Avarii toimus esimeses, ühtlasi pimedas kurvis, seega oli oluline taktika. Mulle öeldi raadios, millal minna jokkerile ja sain sinna pööratud, vältides pundart, kuhu paljud teised sattusid. Rõõmsaks teeb see, et tehnilistest probleemidest oleme vist nüüdseks üle saanud ja selles suhtes kulges võistlus probleemideta,“ rääkis Janno Ligur.

Noorteklassis Junior1600 võttis oma esimese võidu Mart Tikkerbär (Honda Civic), Casper Eeriksoni (Seat Ibiza) ees. Mõlemad mehed aga katkestasid A-finaalis avariide tõttu. B-finaalist kahjuks mitte edasi pääsenud Mihkel Varul (VW Golf) teenis kolmanda koha. Tagaveoliste, TouringCar klassis võitis taas Kalmer Vaht (Lada 2101), Andrus Karu (Lada VFTS) ja Margo Soometsa ees (BMW 318).

Järgmine Olerex Eesti meistrivõistluste etapp rallikrossis sõidetakse 24. augustil Misso rajal.

Fotol 2012 aasta Eesti meister Sten Oja, foto autor Henri Kalmist

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas