Superkrossihooaeg läks täistuuridel käima

Erki Spordi superkrossi karikasarja 25. hooaja avaetapil kihutas Raplamaal Ohekatku rajal ligemale poolsada autosportlast ja paremus selgitati seitsmes masinaklassis, kirjutab Pärnu Postimees.

Esiveoliste autode konkurentsis pani Mitsubishi Colti taltsutav Võrumaa noormees Kristofer Lupp ülipõnevas finaalsõidus oma paremuse maksma. Kaks sekundit hiljem tuiskas finišisse Harjumaa mees Aivo Ojala Lada Samaral ja kolmanda auhinna teenis Opel Kadetil kihutav pärnakas Vahur Kupper.

Tagaveoliste autode arvestuses oli kiireim Kauri Metsaots Pärnust (VAZ 2105), võitjale järgnesid Kristjan Ojaste Sindist (BMW 318) ja Andrus Vendel Tallinnast (BMW Compact). Nelikveoliste sõidukite klassis kuulus võit Ainar Arulale Pärnust, teiseks tuli Paikusel elav Ameriico Jõffert ja kolmanda koha trofee sai Toomas Toome Raplamaalt. Kõik kolm sõidavad Subaru Imprezadel.

Rahvakrossi finaalsõidu võitis Hannes Männamets Tartumaalt (Volkswagen Golf II), kannul alles teist hooaega superkrossidel kihutav Taali noormees Siim Saar (Volkswagen Golf I) ja suure staažiga krossimees Ivo Uutar Varblast (Peugeot 205 GTI). Harjumaa autosportlane Alar Talivee (VAZ 2106) oli parim rahvakrossi tagaveoliste autode arvestuses ja Vändra poiss Armin-Marlon Mängel (Volkswagen Golf II) võttis Ohekatkul noorteklassi võidu.

Krossikartide võidukihutamisel oli parim Marti Sepp, teise koha sai mullune Eesti meister Laur Langeproon ja kolmandaks jäi vanameister Peep Langeproon.

Võistluspäeva viimases vaatuses, seitsme ringi pikkuses superfinaalis tuiskas esimesena üle lõpujoone Kristofer Lupp, teise auhinna pälvis Siim Saar ja kolmandaks tuli Andrus Vendel.

"Hooaja avaetapp Othengati külaseltsi auhindadele õnnestus. Eriti vahva on, et noored autosportlased suutsid suure staažiga ässadele konkurentsi pakkuda," rääkis Erki Spordi president Eiki Eriste. "Hommikused treening- ja kvalifikatsioonisõidud kihutati jäisel kruusal, kuid päeva edenedes sulatas päike üha rohkem rada ja ringiajad paranesid märgatavalt. Võidu pant oli suuresti õiges rehvivalikus kinni."

Eriste jutu järgi sõidetakse superkrossi sarja teine etapp 19. veebruaril. "Ideaalne oleks, kui pääseksime selleks ajaks merejääle sõitma, paraku pole see viimastel aastatel enam olnud võimalik," rääkis Eriste.

 

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas