Tänavune parim tulemus asfaldirallil andis Raul Jeetsile ja Andrus Toomile mõnusa emotsiooni

Laupäeva õhtupoolikul lõppes selle aasta FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste seitsmes etapp, Rzeszow Rally Poolas. Asfaldil sõidetud ralli oli FIA ERC kalendris esimest korda ja tegemist oli väga keerulise ralliga, mida kinnitasid ka kohalikud sõitjad, kes seal startinud mitmeid kordi. SRT meeskonna Skoda Fabia R5 autoga Rzeszow Rally üheksanda koha saanud Raul Jeets ja Andrus Toom jäid kõike arvestades tulemusega rahule, tegu on nende parima asfaldiralli tulemuse kordamisega ja saadud kogemus ja hea tunne asfaldirallilt annab kindlust ka tulevikus ees ootavate rallide osas.

Kui vaadata teisel päeval sõidetud kuute katset eraldi, siis selle päeva kokkuvõttes olid Raul ja Andrus kaheksandad. Rzeszow Rally lõpetati viimase katse kuuenda ajaga, mis kinnitas kiiruse kasvu asfaldil.

„Tänane päev oli nauditav. Päeva teises pooles saime juba päris head kiirust näidata ja läheme siit koju väga hea tundega. Selle aasta parim tulemus asfaldil ja seda nii keerulisel ning meie jaoks täiesti uuel rallil, selle tulemusega peab rahul olema. Saime ka meeskonnale häid punkte juurde ja kõik toimis. Suutsime vältida suuremaid eksimusi ja auto tervena finišisse tuua ning läbi ralli oma kiirust kasvatada. Skoda Fabia R5 autoga pole Poola asfaldil testitud ja me saime enne rallit teha korraliku testi ning seadistasime auto enda jaoks sobivaks. See õnnestus ja seda märkis ära ka Skoda Motorsport, tunnustades meid, kui kiireimat Skoda meeskonda Rzeszow Rally'il. See polnud lihtne võistlus ja Poola sõitjad tahtsid siin kõik teha parimat tulemust ning neid oli siin stardis palju. auto24 Rally Estonia ja Rzeszow Rally hea kiirust ja tulemused annavad meile enne septembris sõidetavat Liepaja rallit kindla tunde,“ rääkis Raul Jeets peale ralli finišit.

Rzeszow Rally võitjad on Kajetan Kajetanowicz-Jarek Baran (Ford Fiesta R5), teised Citroen DS3 R5 autoga sõitnud Bryan Bouffier-Xavier Panseri (+46 s). Kusjuures, kaks katset enne lõppu lappisid mehed MacGyveri kombel katkise radiaatori nätsuga. Kolm ja pool minutit kaotasid võitjatele Grzegorz Grzyb-Robert Hundla (Ford Fiesta R5).

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas