"Talendid rajale 2013" kolmas etapp tõi kolmanda võitja

Kolmas osavõistlus sarjas "Talendid rajale 2013" sõideti läinud pühapäeval LaitseRallyPark´i kardirajal ning nagu ühele autospordivõistlusele omane, oli ka seekord rajale soovijaid palju. Rekordist jäi seekord puudu kõigest 3 osalejat, niisiis osales kokku 41 noort võidusõitjat. Hommikustest vihmahoogudest kuivav rada muutus iga vooruga aina kiiremaks, nõnda ka noored roolikeerajad, kellest pisim oli seekord kõigest 7-aastane Karl Robert.

Põnevust täis finaalsõidu võitis 10-aastane Andreas Lootus, kelle nimele jäi ka päeva absoluutne kiireim ringiaeg. Huvitava faktina on kõigil kolmel etapil suutnud võitja saavutada veel parima kvalifikatsiooniaja ning sõitnud päeva kiireima ringi (39,912 s). Võiduga tõusis Andreas punktiarvestuses teisele kohale.

Teine ja kolmas koht jagati aga eelneva kahe etapi võitjate vahel - teine Mauris Põldma ning kolmas Ants Markus Karu, kes mitmeid ringe püsis tihedalt Põldma kannul, kuid mööduda siiski ei suutnud. Poisid pakkusid publikule tipptasemel võidusõitu juba eelmisel etapil, kui mitmeid kurve läbiti suisa kõrvuti seejuures teineteist puutumata. Punktitabeli eesotsas jätkab Mauris, talle järgnevad võrdsete punktidega ning kõigest 4-punktilise kaotusega Andreas ning Ants Markus. Paremate poodiumikohtade üldarvuga on teisel positsioonil Andreas. Detailne punktitabel avaldatakse lähipäevil.

LaitseRallyPark´i poolt loositi kõigi osalejate vahel välja mitmeid väärtuslike autospordiga seotud auhindu, lisaks sai iga võistlusest osavõtja Eesti autoralli meistrivõistluste II etapi Tallinna ralli pääsmed 11. mail LaitseRallyPark´s toimuvale publikukatsele.

Punktitabel pärast kolme sõidetud etappi on järgmine:

Sarja neljas etapp sõidetakse juba 12. mail Triobeti Kardikeskuses.

„Talendid rajale 2013“ on Eesti Autospordi Liidu ja Eesti Kardiliidu poolt korraldatav algajatele autospordihuvilistele mõeldud hobikardisari, kus võivad osaleda kõik 2000. a ja hiljem sündinud poisid ning tüdrukud. Võisteldakse Laitse, FK Õismäe ning Triobeti Laagri kardikeskuste radadel ning kartidel, mis loositakse kohapeal. Osaleda ei saa noored, kes on või on olnud tegevad võistluskartidel või muus autospordi distsipliinis. Kuuest osavõistlusest läheb arvesse neli paremat tulemust, lisapunkte teenib võistlusega sõitja, kes sõidab välja päeva absoluutse kiireima ringiaja. Osavõtu tasu on etapi kohta 15 eurot, mille eest saab iga võistleja käia rajal vähemalt 2 korda. Võistlussarja peaauhinnaks on komplektne võistluskart Birel, mille väärtus on ligikaudu 3500 eurot. Teisele ja kolmandale koha auhinnafond on vastavalt 1000 ja 500 eurot.

Foto autor: Raahel Apsalon

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas