Timmu Kõrge oli Kehala rallisprindil kiireim

Laupäeval Kehala paarisrajal ja selle ümbruses peetud Grossi Toidukaubad Kehala rallisprint oli Eesti meistrivõistluste eelviimane etapp. Arvuka publiku ees peetud võidusõidul näitasid kõige kiiremat aega Timmu Kõrge ja Erki Pints (Mitsubishi Lancer EVO 9).

Neljaveoliste autode klassis oli küll vaid kaks osalejat, kuid see ei seganud Kõrget ja Pintsi sõitmast kahes voorus kuue kilomeetri pikkusel rajal ainsatena ajad alla viie minuti ja kolmandasse vooru neil minna enam vaja polnud. Teise koha neljaveoliste autode klassis said Aap Anderson ja Jan Pantalon (Subaru Impreza).

Kõige suurema osalejatearvuga oli klass 2WD Ralli. 14 meeskonnast olid kõigis kolmes voorus kiireimad Renee Pohl ja Sven Raid (BMW M3). Nende järel said klassi teise koha Raido Laulik ja Tõnis Viidas (Nissan Sunny GTI) ja kolmas koht kuulus David Sultanjantsile ja Jaan Põldsepale (Honda Civic Type-R).

2WD Sprint klassis, kus kaardilugejat abiks pole, oli kiireim Gert Ilves (Lada 2105), kes oli kiireim kahes esimeses voorus ja kolmandasse ei startinud. Teise koha sai Margus Jamnes (Lada Samara) ja kolmas oli Tarvo Mardiste.

Noorteklassis Sport 2000 võttis Kehalast etapivõidu Rasmus Uustulnd koos Imre Kuusega (Ford Fiesta R2), kes olid kiireimad kõigis kolmes voorus. Teine oli Alvar Kuusik (VW Golf 2) ja kolmandad Kenneth Sepp ja Rein Reinsalu (Citroen C2). Teises noorteklassis, Sport 1600 tegi etapivõidu väärilist tempot Kaspar Kasari (Honda Civic), teised olid Roland Poom ja Simo Koskinen (Lada Samara) ning kolmas Janar Lehtniit (VW Golf 2).

Veoautode arvestuses võtsid võidu Esko Allika ja Tauri Taevas (Gaz 51), teised olid Vaiko Samm ja Raigo Press (Gaz 53) ning kolmandad olid Kristo Laadre ja Priit Pilden (Gaz 51).

Detailsed tulemused: http://autosport.ee/rallyreg/public/calendar_file/20120908_tulemused.pdf

Selle hooaja viimane rallisprindi Eesti meistrivõistluste etapp sõidetakse 27. oktoobril Saaremaal, seda koos E-Cup ralliga. Hooaja viimane etapp on äärmiselt oluline, kuna sealt saadud punktid korrutatakse koefitseniga 1,5. Viimase rallisprindi etapiga lõppeb ka kodune rallihooaeg ja seetõttu toimub 27 oktoobril Saaremaal ka Eesti rallihooaja pidulik lõpetamine.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas