Tõnis Kasemets osales kuulsal Daytona 24 tunni sõidul (VIDEO)

Montoya, Pruett, Allmendinger, Barrichello, McNish, Kanaan, Franchitti, Priaulx. Need on vaid mõned nimed esinduslikust seltskonnast, kes startisid selle aasta Daytona 24 tunni sõidul, mis peeti möödunud nädalavahetusel 5728 meetri pikkusel Daytona International Speedway rajal. Selles väärikas seltskonnas tegi oma järjekordse stardi Ameerika ühel vanimal ja väga mainekal võidusõidul Tõnis Kasemets. Pärnust pärit võidusõitja meeskonnaks oli BTE Sport ja tiimikaaslasteks kanadalased Emmanuel Anassis, Louis-Philippe Dumoulin ja ameeriklane Anthony Massari. BTE Sport osales Daytona Prototype (DP) klassis, Riley kere peale pandud Fordi viieliitrise V8 mootoriga masinaga.

Kasemetsa meeskond startis võistlusele DP klassi viimaselt kohalt ja pärast tõuse ja langusi jäi BTE Sport meeskonna Daytona võistlus avarii tõttu pooleli, sõidetud oli selleks 13 tundi. Sõidu ja DP klassi võitis Chip Ganassi tiim BMW Riley autol, sõitjateks Juan-Pablo Montoya, Scott Pruett, Memo Rojas ja Charlie Kimball. GT autode klassis said võidu Audi Sport Customer Racing Team masinaga Audi R8, tiimi kuulusid Tallinna tänavatel Toro Rosso F1 autoga kihutanud Filipe Albuquerque, Oliver Jarvis, Edoardo Motara ja Dion von Motke. Kokku startis Daytona 24 tunni sõidule 56 autot, kelle seas BTE Sport oli lõpuprotokollis 47 ja DP autode arvestuses 16.

Dayotna 24 tunni sõit kuulub Grand Am Rolex Sports Car Series sarja ja sama nädalavahetuse raames, enne Daytona 24 tunni sõitu toimus Daytona rajal Continental Tire Sports Car Challenge sarja etapp, kus Kasemets samuti osales. Tegu oli BMW Perfomance 200 sõiduga, kus Multimatic Motorsport meeskonnas koos Michael Marsaliga Aston Martin’it jaganud Kasemets tuli 11 kohale. Tulemus oleks võinud olla paremgi, kui poleks olnud tagasilööke, nagu näiteks boksiteel kiiruse ületamise eest drive through penalt .

Sama meeskonna ridades ja samas sarjas sõitis Kasemets ka mullu, tänavu on ta samuti samas sarjas sõitmas, jagades autot Michael Marsal’iga ja autoks nagu varem mainitud Aston Martin ning meeskonnaks Multimatic Motorsport.

Daytona 24 laupäeva parimad palad (VIDEO)

Daytona 24 pühapäeva parimad palad (VIDEO)

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas