Tule ja testi laupäeval legaalselt oma autot

Homme kõik kiirendama!

Juba homme mürisevad mootorid ja vilisevad ning tossavad rehvid Haapsalu lähedal asuval vanal Kiltsi lennuväljal, kus toimub kiirenduse Eesti meistrivõistluste teine etapp sellel hooajal. Osavõtjaid on oodata poolesaja kanti ning sõita saab ka tavaliste autodega!

Seekordsetel kiirendusvõistlusel antakse ka publikule elu võimalus oma auto või mootorratas proovile panna uues Test&Tune klassis ehk siis kiirendada päris rajal ja sellistel tingimustel nagu professionaalsed sõitjadki!

Karmid tehnilised nõuded autole puuduvad. Peaasi et sõiduk oleks tehniliselt korras ja ei tilguks kusagilt. Kindlasti peab sõitasoovijal endal kaasas olema kiiver. Osaleda võivad selles klassis nii mootorrattad kui ka autod. Võistlustele saab registreerida kohapeal. "Test&Tune klassis saab teha vähemalt 3 sõitu, kui just mingit suuremat ei juhtu," lubavad korraldajad. Selles klassis võitjat ei selgitata ja eliminaatoreid pole. Kuna pole võistlust siis pole vaja ka litsentsi. Mõõduvõtmine toimub tavapärasel veerandmiilisel distantsil. Osavõtutasu ehk vaid 20 euro eest on seega põhimõtteliselt igaühel võimalik saada üks elu ägedamaid kiirenduskogemusi ja seda täiesti legaalselt! 

Vaatamist väärivat on rohkelt!

Kuigi rajal saavad kõik soovijad end proovile panna, on tegemist siiski tõsise võistlusega, kuhu tuleb kohale mitmeid põnevaid osalejaid. Üritusest tõotab tulla tõsine publikumagnet, kuna sõitma tuleb teiste hulgas selline vaatamisväärsus nagu Tesla P85D, mis igal autospordi huvilisel kindlasti oma silmaga üle vaadata tasuks!

Lisaks kiirendusautodele paneb oma võimed rajal proovile ka päris ehtne driftiauro! Silmapaistva sõiduki roolis on mootorite maailmas vägagi tuntud Kristjan Sallu Salmre, kes ise muuhulgas ka driftiürituste korraldamisega tegeleb!

Tule terve perega!

Kui plaan kiireid autosid vaatama tulla, siis ei tasu peljata pere kaasavõtmist. Tore päev on kõigi jaoks garanteeritud, sest lastele luuakse eraldi mänguala, mis rohkelt tegevust ja lõbustusi pakub. Kõhukorinat ei pea samuti kartma, sest maitsva söögipoolise eest on lubanud hoolitseda Rannarootsi.

 

Laupäevane ajakava:

10:00 Väravad avatud

11:00 Kvalifikatsioonisõidud

16:00 Eliminaatorisõidud

18:00 Autasustamine

 

Pilet - 10 eur.

Alla 18-aastased TASUTA!

 

Kohtumiseni Kiltsi lennuväljal!

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas