UKU Mulgi ralli võit kuulus Siim Plangile ja Marek Sarapuule (VIDEO)

Laupäeval jätkunud UKU Mulgi ralli kujunes väga sündmusterohkeks, kui raja äärde jäid mitmed soosikud ja seis enne Eesti autoralli meistrivõistluste viimast etappi läks seeläbi väga põnevaks. Ralli võitjateks tulid Siim Plangi ja Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer EVO X), kellele oli see esimene suure sportralli võit.

Oma osa ralli käiku andis vihmane ilm, mis katsed kohati väga libedaks muutis. Rallit liidrikohal laupäeval alustanud Aleksei Lukjanuk ning Aleksei Arnautov (Mitsubishi Lancer EVO X R4) kaotasid kuuendal kiiruskatsel väljasõidu tõttu sedavõrd palju aega, et üldarvestuse kõrgete kohtade jagamisel enam kaasa rääkida ei saanud. Liidriks tõusnud Siim Plangi ja Marek Sarapuu jätkasid duelli Janis Vorobjovsi ja Guntars Zicansiga (Mitsubishi Lancer EVO X), kes aga viimasel katsel mootoriprobleemide tõttu katkestasid. Ralli viimasel, punktikatsel olid kiireimad Plangi ja Sarapuu, teise aja sõitsid välja Lukjanuk ja Arnautov, kes olid sellega sellel katsel kiireimad klassis R4/S2000. N4 klassis olid said sellelt katselt punkte Timmu Kõrge ja Erki Pints (Mitsubishi Lancer EVO 9) ja Egon Kaur ning Erik Lepikson (Subaru Impreza). Ralli absoluutarvestuse ja klassi N4 teine koht kuulus Kõrgele ja Pintsile, kes kaotasid 12,2 sekundiga. Ralli kolmandale kohale tulid aga E-rühma kiireimad Ago ja Kalle Ahu (BMW M3) ja ütleme ausalt, ei tule meelde, millal viimate kaheveoline auto Eesti rallidel absoluudi poodiumile jõudis. Pea minut kehvem aeg oli Viljar Ventselil ja Kristjan Värvil (BMW M3), kellel kuulus absoluudi neljas koht. Viiendad olid Allan Ilves ja Meelis Orgla (Mitsubishi Lancer EVO 8) ja kuuendad Raul Viilo ning Taivo Tuusis (Subaru Impreza).

Kuid klassis N4 ei jäänud tulemused selliseks nagu nad olid peale viimast katset. Kaur ja Lepikson ralli finišisse ei jõudnud, kui nende Subaru käigukast töö lõpetas, seda viimasest hooldusest poodiumi poole teel olles. See tähendas, et N4 klassi punktikatse kolmas koht ja üks lisapunkt kuulus avapäeval katkestanud ja teisel päeval superrally’ga jätkanud Rainer Ausile ja Simo Koskinenile (Mitsubishi Lancer EVO 9). Samuti oli nende päralt klassi klassi N4 neljas koht, Plangi ja Kõrge järel tõusid klassi kolmandale kohale Mait Maarend ja Mihkel Kapp (Mitsubishi Lancer EVO X). Mitteametlike arvutuste kohaselt on N4 klassi meistrisarja liidrid enne viimast etappi Aus ja Koskinen (84 p), teised Vorobjovs ja Zicans (82,5), kolmandad Plangi ja Sarapuu (79 p) ning neljandad Kõrge ja Pints (71 p).

Meistrivõistluste absoluutarvestuse liidriteks tõusid Kõrge ja Pints (276,5 p), teised on Aus ja Koskinen (255,5 p) ja kolmandad Vorobjovs ja Zicans (243,5 p). Needki summad on nö mitteametlikult arvutatud.

Kuuendal katsel väljasõidu tõttu katkestanud Raul Jeetsil ja Andrus Toomil oli kõvasti õnne. Selles rajus väljasõidus, kus Jeetsi sõnul oli kiirust oma 100 km/h pääsesid mehed vaid sinikate ja ehmatusega, auto ise said väga tõsiselt kannatada. Jeetsi sõnul oli teepinnase vahetus libedam, kui ta arvata oskas ja seetõttu ka väljasõit.

N3/A6 klassi võitjateks tulid Kristo Subi ja Teele Sepp (Honda Civic Type-R), klassis A7 olid kiireimad David Sultanjants ja Jaan Põldsepp (Honda Civic Type-R)

Lõpptulemused: http://autosport.ee/rallyreg/?page=47&race_id=182&

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas