Veoautokrossi Eesti meistrivõistlustega alustati Tapal (VIDEO)

Selle aasta EAL veoautokrossi meistrivõistluste esimene etapp sõideti laupäeval, 7. juunil Tapa autokrossirajal. Kokku startis avaetapil 29 autot, mis on viimaste aastate rekordarv ja hooaja esimene võistlus möödus suurepäraselt. Positiivne on see, et rajal oli esmakordselt startinud sõitjaid tervelt kolm ja kuna tegu oli ka Balti MV etapiga, oli kohal mitmeid Läti sõitjaid.

Just üks Läti sõitjatest, Andris Jurcins, nägi kõvasti vaeva, et viia hooaja esimene etapivõit klassis Gaz 51/52 Lätti. Selles osas andis talle aga tõsise vasturünnaku Marko Tiinas, võitis esimese poolfinaali, teises poolfinaalis tuli tunnistada Jurcinsi paremust. Sama duo jätkas heitlust ka finaalis. Tiinas suutis siiski oma paremuse maksma panna ja võitis finaali Jurcinsi ja Jüri Lindmetsa ees.

Gaz 53 klassis näitas kontrollsõitudes head minekut Erko Sibul, kes võitis ka esimese poolfinaali. Teises poolfinaalis pidi ta aga leppima alles kuuenda kohaga, teise poolfinaali võitjaks tuli Ardo Kuus, kes ka finaalis parim oli ja hooaja esimese etapivõidu sai. Teine koht kuulus Mikk Mäesaarele ja kolmas oli Priit Teivejõe.

Veobagi Super klassis ei andnud Mart Hennig alates poolfinaalidest teistele suurt sõnaõigust, võites nii mõlemad poolfinaalid ja ka finaali Vahur Lillmanni ja Viljar Kase ees.

Punktitabel peale esimest etappi

Tapa etapi video

Foto: Pille Russi

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas