Veoautokrossi hooaja eelviimane etapp sõideti Võrumaal Hinsa rajal (VIDEO)

Veoautokrossi Eesti meistrivõistluste hooaeg hakkab tasapisi finišisirgele jõudma. Selle aasta eelviimane etapp sõideti Võrumaal Hinsa rajal. Osalejaid oli korralikult ja publik sai nähe väga põnevaid lahinguid mitmes klassis.

GAZ 53 klassis oli löömatu Mikk Mäesaar, kes oli kiireim nii kvalifikatsioonis kui mõlemas poolfinaalis. Samuti polnud tal probleeme finaali võitmisega, millega võttis sellelt etapilt maksimumi. Kuid teisele ja kolmandale kohale käis korralik heitlus. Paberil paistab asi lihtsana, Ardo Kuus oli teine nii kvalifikatsioonis, poolfinaalides kui ka finaalis. Reaalsuses aga tuli see talle kõike muud kui lihtsalt, kui Toomas Repp talle kõvasti survet avaldas ja etapilt kolmanda koha teenis. Sarja kokkuvõttes on liider enne viimast etappi Mäesaar (68 p), teine Repp (51 p) ja kolmas Kuus (50 p). Neljandal kohal olev Andres Allik on kogunud 49 punkti.

VAATA GAZ 53 SÕIDTUDE VIDEOT!

GAZ 51/52 klassis tegi pea sama tembu, mis Mäesaar teises klassis Läti sõitja Andris Jurcins. Kvalifikatsioonis pidi ta küll tunnistama Olari Saarniidu paremust, kuid poolfinaalis ja finaalis oli tema see, kes kõige kiirem oli. Teine koht etapil kuulus Saarniidule ja kolmas oli Marko Tiinas. Meistrivõistluste osas sai aga meister selgeks enne viimast etappi, kui Olari Saarniit on kogunud nii palju punkte, et teda enam keegi ei püüa (82 p), Jurcins on teine (56 p) ja Tiinas kolmas (51 p).

Veobagi Super klassis, kus koos nii suured (53) kui väikesed (51/52) bagid, oli läbi päeva kiireim Margus Vainumets, edestades finaalis Vahur Lillmanni ja Lauri Leitenit, viimane oli ka kiireim veobagi GAZ 51/52 sõitja, edestades oma klassis Igor Kelku ja Rain Saart. Kelk ja Saar olid veobagide finaali neljas ja viies. Veobagi Super klassis oli meistrivõistluste liider Lillmann (64 p), teine Mart Henning (46 p) ja kolmas Vainumets (34 p).

Hooaja viimane ja otsustav etapp veoautokrossis sõidetakse 5. oktoobril Tapal.

Fotol GAZ 51/52 start, foto autor Kalle Allik

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas