Veoautokrossi meistrid selguvad Varstus

Liqui Moly Eesti meistrivõistluste viimane etapp veoautokrossis toimub 29. septembril Varstu lähistel Matsi krossirajal. Kui bagide arvestuses on Eesti meister juba pärast eelmist etappi selge, siis mõlemas veoautoklassis lahutavad liidreid vaid mõned punktid.

Osavõtjaid on registreerinud meeldivalt palju – kolmapäevase seisuga 29. Vastavalt 12 bagi, 10 suurt (GAZ 53) ning seitse väikest (GAZ 51-52) veokat. Külajuttude ja mitteametliku info kohaselt võib lõppnimekirja lisanduda veel päris mitu sõitjat. Kindlasti tasub jälgida veoautokrossi ametlikku Facebooki lehte, kus infot sõitjate kohta pidevalt uuendatakse.

Kõige tihedam punktiseis enne viimast etappi on väikeste veoautode (GAZ 51-52) arvestuses, kus liidri Bruno Leimanise järel vaid punkti kaugusel on läänevirulane Marko Tiinas ning viie punktiga jääb maha Andre Mõttus.

Kolm meest on terve hooaja vältel võrdset kiirust näidanud ning kõigil kolmel on üks etapp ka ebaõnnestunud. Kui hooaja keskel tundus, et autosid jääb selles klassis vähemaks ning sõidud on pigem igavad, tõestas viimati Smiltenes peetud etapp, et põnevust jagub jätkuvalt. Kui mehed sarnast tempot ja võrdust ka Võrumaal üles näitavad, on põhjust oodata viimaste aastate ühte põnevaimat väikeste veomasinate finaali.

GAZ 53 klassis on vahed küll veidi suuremad, kuid tehtud ei ole veel midagi. Juhib 73 silmaga Mait Mäesaar, tema kannul 69 punktiga Toomas Repp, 61 Illimar Hirsnik ning 57 Erko Sibul.

Esimesel etapil ebaõnnestunud, kuid siis läbi hooaja stabiilset kiirust näidanud Mait Mäesaar võinuks juba enne viimast etappi kindlal liidrikohal olla, kuid eelmisel osavõistlusel Smiltenes tuli avarii tõttu viimasel ringil katkestada.

Mäesaare taga paikneb vaid nelja punkti kaugusel Toomas Repp, kes ühe etapi sel hooajal sootuks vahele jättis. Kui Repp peaks mõlemad poolfinaalid ja finaali võitma, kuulub meistritiitel talle.

Hirsnik on sellel hooajal üllatanud finaalides, kus viiest sõidust neljal on ta poodiumikohale tulnud – poolfinaalid pole Illimarile reeglina edu ennustanud. Meistrivõistluste arvestuses pole Hirsnik kunagi medalile jõudnud ning nälg on tal kindlasti suur. “Muidugi tahaks püüda kõige suuremat karikat, aga üldseisu vaadates ei teagi, kas lihtsam on Toomas Reppi püüda või väga kiiret Erko Sibulat selja taga hoida. Vaatame, kuhu päeva lõpuks jõuan,” lausus mees enne viimast etappi.

Võistlejate nimekirjast leiab ka legendistaatuses Marek Kõbu, keda juba mitu hooaega krossiveoka roolist eemale hoidnud. Mehe auto on üks silmapaistvamaid masinaid kogu krossi ajaloo vältel -nimelt on see värvitud must-valge lehma kirjadesse!

Bagide klassi on küll ametlikult 12 meest registreerinud, kuid kuulduste kohaselt võivad mõned Läti külalised veel viimasel hetkel liituda. Bagide klass on sel hooajal eriti populaarseks muutunud endiste veokameeste seas – selle tõestuseks on ennast seekordsele krossile kirja pannud mitmekordne veoautode GAZ 53 Eesti meister Sigmar Tammemägi. Oma sõnul läheb ta lihtsalt proovima ja kogemuse võrra rikkamaks saama. Sigmar on rooli taga teada osav ning kiire ja bagigi vähema kirjeldusega lepi - tegemist on mitmekordse Eesti meistri Margus Vainumetsa autoga.

Varstu kross toimub laupäeval, 29.septembril Matsi krossirajal. Finaalide algus on kell 13. Piletihind on viis eurot, väikesed lapsed saavad sisse tasuta. Kohapeal on olemas toitlustustelk.

Lisainfot võistlejate ja tulemuste kohta leiate Facebooki lehelt https://www.facebook.com/Autokross/ ja www.autokross.ee.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas