Veoautokrossi teiste etapi kuumad sõidud peeti Matsi krossirajal (VIDEO)

Selle suve ühel kuumemal nädalavahetusel peeti Võrumaal kuulsal Matsi krossirajal Eesti veoautokross meistrivõistluste teine etapp. Kuum ilm pani proovile nii mehed kui masinad ja stardis oli üle 30 masina. Teiste hulgas sai oma ristsed veoautokrossis Autolehe ajakirjanik Elmar Ots. Kuum ilm, üks Eesti kuulsamaid radasid ja kõva konkurents, hea valik härra Otsa poolt.

GAZ 51/52 klassis läks rajale kokku 10 masinat. Andris Jurcins ja Marko Tiinas jagasid ära mõlema poolfinaali esimesed kaks kohta ja said selle eest kumbki juurde viis lisapunkti. Finaalis tuli aga neil mõlemal tunnistada Bruno Leimanise paremust, kes võitis sõidu Kaido Orro ja Jurcinse ees. Elmar Ots lõpetas finaali igati korralikul seitsmendal kohal. Peale kahte etappi on liider Jurcins (32 p), teine Tiinas (29 p) ja kolmas Jüri Lindmets (22 p).

GAZ 53 klassis sai mõlemas poolfinaalis võidu kirja Andres Allik, kes aga finaalis pidi leppima kaheksanda kohaga. Finaali võitis Ardo Kuus Toomas Reppi ja Priit Teivejõe ees. Kuus on ka sarja liider, punkte on tal 37, teisel kohal olev Teivejõe on kogunud 25 punkti ja Mikk Mäesaarel on kolmandana 21 punkti.

Veobagi Super klassis oli osalejaid kokku 14 ja sõidud taas ülipingelised. Finaalis jagasid kohad ära kaks meest, kes enda valdusesse said ka poolfinaalide võidud. Vahur Lillmannile etapivõit, teine Janis Kozlovskis ja kolmas Mart Henning. Sarja üldseis läks väga pingeliseks, kui avaetapil maksimumpunktid saanud Henningil on 34 punkti, kuid peale teist etappi on Lillmann vaid ühe punkti kaugusel. Kolmas on Eino Tänavots, kellel punkte 18.

Veoautokrossi teiste etapi video

Järgmine veoautokrossi EMV etapp sõidetakse 24. augustil Lätis, Smiltenes, mis on ka Balti MV etapiks.

Foto: LauraFoto

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas