Viidase edukalt alanud nädalavahetus sai ootamatu lõpu

Tristan Viidas osales laupäeval Saksamaal Nürburgringil VLN meistrivõistluste teisel etapil kahes võistlusklassis. Mõlema autoga ajasõidu võitnud Viidase nädalavahetus sai aga ootamatu lõpu, kui pärast ühe ringi läbimist hakkas lund sadama ning sõit katkestati punase lipuga. Ilmastikuolud ei paranenudki, mistõttu jäeti sõit sootuks ära.

Lisaks tavapärastele tiimikaaslastele Tim Scheerbarthile ja Tobias Müllerile, kellega koos sõidetakse piirangutega Mercedes-AMG GT4 masinal, kutsuti Viidas asendama Mercedes-AMG tehasesõitjat ka vabaklassi GT4 autoga. Tiimikaaslasteks teisel autol olid türklane Mustafa Mehmet Kaya ja ameeriklane Ace Robey.

Reedestel treeningutel näitas Viidas koos tiimikaaslastega mõlemal autol parimaid ringiaegu. Kui laupäeva hommikuks lubas ilmateade juba kergeid miinuskraade ja lörtsi, algas hommik küll külmalt, kuid päikeseliselt. Ajasõidus asetas Viidas esmalt oma tavapärase GT4 auto kolmesekundilise edumaaga teise koha ees oma klassi esikohale. Pärast kiiret autovahetust hüppas eestlane kiirema AMG GT4 rooli ning tõstis auto samuti kolmandalt kohalt oma klassi esimesele ning nendelt kohtadelt mindi ka starti.

Kardetud lumesadu jõudis kohale täpselt stardiks, mistõttu alustati sõitu 15 minutilise hilinemisega. Esialgne plaan nägi ette, et Viidas stardib esmalt oma tavapärase GT4 autoga esimese vahetusena, teeb tunnise pausi, pärast mida teeb viimase vahetuse kiirema GT4 autoga. Pärast head starti ning ning avariidest hoidumist tõusis Viidas esimese ringiga üldjärjestuses 28. kohalt 14. kohale. Ka vahe oma klassi teise kohaga suurenes 40-sekundile. Kui juba esimesel ringil sadas mõnes kohas lund, mis tegi slikk-rehvidel sõitmise väga libedaks, otsustati siiski veel üheks ringiks välja jääda ning seejärel panna alla vihmarehvid. Sinnani asi siiski ei jõudnud, sest kohe teist ringi alustades mattis lumetuisk terve raja, mistõttu lõpetati sõit poole ringi pealt punaste lippudega. Kõik autod sõitsid tasapisi boksidesse ning aina halvenema lumesaju tõttu otsustati sõit täielikult katki jätta. Kuna läbiti vaid üks ring, siis kahjuks tulemused arvesse ei läinud ning kõik osalejad said null punkti.

„Äärmiselt ekstreemne, kuid samas tohutult lõbus nädalavahetus. Ei mäletagi, et varem slikkidel miinuskraadide ja lumega sõitnud oleks. Kui lumepilv rajani jõudis, läks autos ikka väga pimedaks ja pidamine kadus täielikult. Üle ühe kurvi seisid avarii teinud autod raja ääres. Järsemate tõusude peal tekkis autol raskusi mäkke sõitmisega ja isegi lamellrehvidega kiirabi sõitis meist rajal mööda,“ olid Viidase emotsioonid kõrgel.

„Samas oli jällegi äärmiselt pettumust valmistav, et selline võimalus asendada AMG tehasesõitjat ning kihutada kahe autoga luhta läks. Hoog mõlema masinaga oli kindlasti esikoha vääriline, kuid paraku mängis ilm seekord vingerpussi,“ oli autosportlane siiski pettunud. „Loodetavasti on kahe nädala pärast 27. aprillil ilm juba rohkem kevade moodi ning saab sõitmata jäänud ringid teha oma kiirusega tasa ja rohkemgi veel,“ lausus ta. Tristan Viidas jätkab oma tiimikaaslastega SP10 klassis meistrivõistluste esikohal.

 Foto: 1VIER.com

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas