Rallikomitee koosoleku otsused

Teisipäeval, 29. mail toimunud Eesti Autospordi Liidu rallikomitee koosolekul võeti vastu mitmeid otsuseid, mis puudutavad autoralli lähemat ja pisut kaugemat tulevikku. Üheks oluliseks otsuseks on Eestis toimuvatel rallidel kasutatav kütus. Palju kõneainet on tekitanud bioetanooli kasutamine. 

Tehniliste tingimuste kohaselt ei vasta bioetanool FIA tingimustele. Lisaks on Eestil kaks ühist etappi Läti meistrivõistlustega, kus peaks kehtima ühtsed tehnilised tingimused.

Otsustati:

Alates 1. juulist 2012 on Eestis toimuvatel rallidel lubatud A-, N- ja R rühma ning klassi E12 autodes kasutada ainult FIA spordikoodeksi lisa J peatüki 252 punkti 9 toodud normidele vastavat kütust. Eesti rallidel võib kaherattaveolistel E-rühma autodel kasutada ka bioetanooli E-85.

Samuti on oluline N4 klassi kruusavelgede teema, mille osas vastu võetud otsus ei jõustu koheselt, et anda aega võistlejatele vastavad muutused oma velgede osas sisse viia.

Otsustati: Alates 1. jaanuarist 2013 võib Eestis toimuvatel võistlustel N-4 klassi autodel kasutada ainult FIA spordikoodeksi lisa J peatüki 254 punkti 7.4 kohaseid velgi.

Veel arutati muid küsimusi:

* Rallidel hakatakse kasutama kütusedeklaratsioone sarnaselt naaberriikidega. Täpsem info selle kohta, kuidas võistlusel kasutatava kütuse deklaratsiooni täita ja esitada, avaldatakse võistlusjuhendi lisana.

* Pea- ja kaelatugi on ka E-rühmas alates 2013. aasta 1. jaanuarist kohustuslik.

* Sõitjatel palutakse tähele panna reeglit, et toonklaaside kasutamist ralliautodel saab lubada ainult

võistlusjuhendiga. Kui see pole juhendis eraldi lubatud, on see keelatud.

* Sõitjatel palutakse järgida nõuet, et kui autol kasutatakse porikumme (porikummide kohustuslik

kasutamine määratakse võistlusjuhendiga), peavad need vastama FIA spordikoodeksi lisa J peatüki

252 punkti 7.7 tingimustele.

29. mai 2012 rallikomitee otsused: http://autosport.ee/rallyreg/public/series_file/20120529_RK_otsused.pdf

EST RUS ENG

Autosport 2019

Unustamatu autospordiaasta 2020 on kaante vahel! Saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Kiirusta, raamatuid on piiratud kogus!

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11.oktoobrist 1991.a., omades FIA põhikirja art. 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Ralli EMV sari

veebitehas